Zabawa paluszkowa ” Wiewiórka” – 11.10.2022

20221011_140702Uczestniczyliśmy dziś w zabawie pt. Wiewiórka. Przed rozpoczęciem zabawy przypomnieliśmy sobie nazwy paluszków: kciuk, palec wskazujący, środkowy, serdeczny, mały. W zabawie pomogły nam ilustracje zapasów zbieranych przez wiewiórkę na zimę, które przy okazji utrwaliliśmy. Ustaliliśmy jaki palec odpowiada danej ilustracji. Następnie pani pokazywała dany obrazek a naszym zadaniem było pokazać odpowiadający mu paluszek. W tym ćwiczeniu ćwiczyliśmy naszą pamięć. Następnie przeszliśmy do zabawy pt. Widzę wiewiórkę. Pani ustawiała obrazek wiewiórki obok każdego z nas a naszym zadaniem było określić w jakim położeniu względem nas się ona znajduje. Określaliśmy czy jest po prawej, po lewej stronie czy przed nami, czy jest do nas zwrócona przodem a może tyłem. Dzięki zabawie powtórzyliśmy określanie stron.