Zabawy poranne – 13.10.2022

IMG_20221013_085502Pierwszą była zabawa bieżna „Raz, dwa, trzy, jesień patrzy”. Ustawiliśmy się na jednej linii, Jedna osobą była panią Jesienią. Była odwrócona tyłem…i wołała kilkakrotnie do dzieci, które biegną w jej kierunku: „Raz, dwa, trzy, jesień patrzy” i odwracała się. Musieliśmy stać nieruchomo. Osoba, która się poruszyła wracała na linię startu. Wygrywała ta osoba, która jako pierwsza dotarła do pani Jesieni. Ćwiczyliśmy nasz refleks i spostrzegawczość. Drugą naszą zabawą była „Deszczowa pogoda”. Wsłuchiwaliśmy się w rytm tamburyna, na którego dźwięk biegaliśmy swobodnie po sali. Kiedy usłyszeliśmy jedno uderzenie trójkąta biegaliśmy na paluszkach trzymając kartki nad głowami. Były one naszymi parasolami. Następnie na uderzenie dwa razy trójkąta kładliśmy nasze kartki na podłogę i przeskakiwaliśmy przez kałuże.