Muzycznie i gimnastycznie – 20.10.2022

IMG_20221020_084651W ramach gimnastyki porannej  bawiliśmy się w zabawę pt. „Wesołe pajacyki”. Wykonywaliśmy po całej sali dowolny taniec do piosenki. Gdy piosenka przestała grać wszyscy ustawialiśmy się w kole i powtarzaliśmy słowa rymowanki pt. „Jestem skoczny pajacyk”. Wykonywaliśmy polecenia z rymowanki, podskoki, skłony, wyciąganie ramion w bok, wyciąganie się jak najwyżej do góry oraz klaskanie w dłonie. Następnie bawiliśmy się w zabawę „Pająk i muchy”. Podskakiwaliśmy w rytm piosenki, gdy muzyka przestała grać wszyscy czyli muchy, staraliśmy się stać nieruchomo. Wybrana osoba, czyli pająk, chodziła i wypatrywałam osoby która się poruszył. Osoba ta zostawała pająkiem. Na koniec wykonywaliśmy do piosenki swobodny marsz podnosząc nogi jak najwyżej.