Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Aniołków – 3.11.2022

20221103_111220Z czym kojarzy nam się siła? Z podnoszeniem ciężarów? Z martwym ciągiem? Z metodą powtórzeniową? Czy można kształtować siłę podczas zajęć ruchowych z maluchami, uczniami? Oczywiście, że tak! Naszym celem podczas takich ćwiczeń nie jest dźwiganie ciężarów, wyciskanie kilogramów na ławeczce, ale wzmocnienie mięśni posturalnych, mięśni ramion, nóg, a przede wszystkim praca nad ogólną sprawnością fizyczną. Przy tym dzieci mają się dobrze bawić. Tylko i aż tyle. My doskonale bawimy się podczas każdych zajęć z gimnastyki. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy „Ogródek”. Naszym zadaniem było sadzenie warzyw w określonym kolorze. Po skończonej pracy siadaliśmy w pozycji skorygowanej z rękami ułożonymi w skrzydełka. W przerwie między ćwiczeniami bawiliśmy się kolorowymi piórkami. Naśladowaliśmy sposób ich poruszania się, dmuchaliśmy aż pod sufit. Bardzo lubimy zabawy z piórkami i szkoda, że pani Sylwia tak rzadko po nie sięga. Obiecała poprawę…J W części głównej mieliśmy do pokonania tor przeszkód. Ćwiczyliśmy mięśnie ramion podczas slalomu na czworakach i skoczność podczas slalomu między przeszkodami, które pokonywaliśmy podskokami obunóż. Każdy tor przeszkód kończył się rozciąganiem taśmy thera- band, dzięki której poprawiamy swoją siłę mięśniową, zwiększamy wytrzymałość i poprawiamy koordynację. Na zakończenie wykonaliśmy ćwiczenia oddechowe z piłeczkami. Może czasem nam się nie chce, może czasem bardziej trzeba nas zachęcić do ćwiczeń, ale na końcu zawsze nasze miny mówią: „było super!”