Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Archaniołków – 3.11.2022

20221103_104305Podczas dzisiejszych zajęć skupiliśmy się na doskonaleniu sprawności ogólnej, ćwiczeniach poprawiających koordynację, współpracę w grupie, kształtujące gibkość oraz orientację przestrzenną. Orientacja przestrzenna czyli odróżnianie strony prawej od lewej, określanie kierunków i ustalanie położenia przedmiotów w stosunku do własnej osoby to zagadnienia , z którymi mamy do czynienia niemalże każdego dnia. Jest to umiejętność, którą doskonalimy podczas wszystkich zajęć w naszym przedszkolu, także w czasie zajęć z panią Sylwią. Dzisiejsza rozgrzewka rozpoczęła się od zabawy „Zbieramy kwiaty”. Trzymając w rękach talerzyki, na sygnał zbieraliśmy kolorowe woreczki, zwracając uwagę, aby robić to tylko prawą lub tylko lewą ręką. Kolejnym ćwiczeniem było naśladowanie pozycji, umieszczonych na kolorowych kartach ruchowych. Za każdym razem zatrzymywaliśmy się przy innej karcie i wykonywaliśmy ćwiczenie, a pani Sylwia pilnowała, aby było ono wykonane prawidłowo. W części głównej ćwiczyliśmy równowagę, spostrzegawczość i zwinność podczas zabawy „Toksyczne odpady”. Naszym zadaniem było zbieranie „śmieci” czyli kolorowych piłeczek przy pomocy szarfy, ale w taki sposób, aby ich (piłeczek) nie dotknąć. Zadanie sprawiło nam trochę trudności i wymagało od nas dużo cierpliwości, ale w końcu zebraliśmy wszystkie toksyczne odpady. Następnym zadaniem był tor przeszkód, na którym ćwiczyliśmy przyjmowanie postawy skorygowanej, równowagę i skoczność. Po kilku miesiącach ćwiczeń można zauważyć, że te elementy nie sprawiają nam już problemu, doskonale wychodzą nam takie zadania. Na zakończenie wykonaliśmy ćwiczenia oddechowe (dmuchanie w piłeczkę) a jednocześnie wzmacnialiśmy mięśnie tułowia i rąk, wykonując czołganie za nią.