Gimnastyka poranna – 15.11.2022

20221115_090002Dzisiaj na ćwiczeniach porannych bawiliśmy się w pajacyki. Maszerowaliśmy po sali omijając przeszkody. Musieliśmy pamiętać o sztywnych nogach i rekach takich jak mają pajace. Na hasło „przeszkoda” staliśmy na jednej nodze. Następnie bawiliśmy się w myszki. Biegaliśmy swobodnie po sali. Kiedy pani ostrzegała, że zbliża się kot szybko kucaliśmy, opuszczaliśmy głowę i obejmowaliśmy ją rękami, w ten sposób chowając się przed kotem. Na porannej gimnastyce robiliśmy także ćwiczenia z woreczkami. Każdy z nas dostał woreczek w określonym kolorze. Były to żółte, niebieskie, zielone i czerwone woreczki. Chodziliśmy w podskokach po sali trzymając woreczki nad głową, a kiedy pani powiedziała, że tworzymy grupy każdy z nas tworzył zespoły z dziećmi, które miały taki sam kolor woreczka. W następnym ćwiczeniu staliśmy w rozsypce, w małym rozkroku, woreczek trzymaliśmy oburącz przed sobą. Na polecenie pani przenosiliśmy woreczek oburącz za głową i puszczaliśmy go za plecami.