Gimnastyka poranna – 16.11.2022

20221116_084432Na dzisiejszej gimnastyce uczestniczyliśmy w zabawie pt. „Szybowiec i helikopter” – biegaliśmy w różnych kierunkach mając rozłożone szeroko ręce, w ten sposób udając lecący samolot. Na hasło „helikopter”, poruszaliśmy się powoli, imitując w ten sposób wolny lot helikoptera, a na hasło „szybowiec”, przyśpieszaliśmy udając lot szybowca. W kolejnej zabawie kładliśmy się na brzuchu, na hasło „superman leci”, unosiliśmy ręce i nogi maksymalnie wyprostowane i trzymaliśmy w takiej pozycji. Na hasło „superman ląduję” przechodziliśmy do swobodnego leżenia na brzuchu, czekając na kolejny lot supermana. Następnie ustawiliśmy się jeden za drugim i podawaliśmy sobie piłkę górą, a następnie dołem. Później ustawiliśmy się bokiem do siebie i kontynuowaliśmy podawanie piłki. Na koniec wykonywaliśmy dowolny taniec do piosenki.