Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Aniołków – 17.11.2022

20221117_110639Wady postawy u dzieci i młodzieży są coraz częściej spotykane, nieprawidłowo pochylona głowa, zaokrąglone plecy, skoliozy, wady kończyn dolnych. Zaburzenia, które nie zostaną odpowiednio wcześnie wyleczone przyniosą wiele dolegliwości w wieku późniejszym, wtedy też ich korekcja będzie znacznie trudniejsza. Walka o zachowanie prawidłowej postawy leży w gestii nie tylko rodziców ale także wychowawców w szkołach i przedszkolach. W myśl zasady „Lepiej zapobiegać niż leczyć” w naszym przedszkolu stosujemy regularne ćwiczenia, które mają na celu zapobieganie powstawaniu wad postawy i postawy wadliwej. Dzisiejsze zajęcia zaczęliśmy od zabawy „Bazyliszek patrzy”. Jest to wersja znanej zabawy „Raz, dwa trzy- Baba Jaga patrzy”. Naszym zadaniem było przyjmowanie postawy skorygowanej na ustalone hasło. Pani Sylwia- Bazyliszek, sprawdzała kto pięknie stanął, usiadł lub położył się. Jeśli komuś nie wyszło, musiał cofnąć się o 2 kroki do tyłu. Do zadań w części głównej pani Sylwia rozdała nam piłeczki. Naszym zadaniem było zaprowadzenie ich w wyznaczone miejsce. Trudność polegała na tym, że mogliśmy je dotykać wyłącznie przy użyciu lasek gimnastycznych. Kolejnym ćwiczeniem był tor przeszkód, który musieliśmy pokonać w pozycji „kaczuszki”. Chwytając się za kostki i trzymając w ręce piłeczkę przechodziliśmy między znacznikami, niosąc piłeczkę do koszyczka. W następnej zabawie „Świstak” ćwiczyliśmy celność. Staraliśmy się trafić piłeczką do pudełka z określonej odległości. Na zakończenie wykonaliśmy ćwiczenia rozciągające i wyciszające. Przed nami zasłużony odpoczynek.