Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Archaniołków – 17.11.2022

20221117_111755Ćwiczenia korekcyjne dzieli się ze względu na lokalizację wady, stopień doraźnego wyrównania wady i osiowe obciążenie kręgosłupa. Najważniejsze ćwiczenia w gimnastyce podstawowej to ćwiczenia korekcyjne ogólnousprawniające. Poprzez oddziaływanie na całość układu ruchu mają wpływ na harmonijny rozwój jego poszczególnych części oraz na długość, siłę i elastyczność mięśni. Jednak ich podstawowym celem jest kształtowanie postawy ciała. Podczas dzisiejszych zajęć zajęliśmy się wzmacnianiem mieści posturalnych. Rozpoczęliśmy od rozgrzewki i zabawy „Raz, dwa, trzy… Bazyliszek patrzy”. Kiedy pani Sylwia- nasz Bazyliszek, patrzyła na nas, musieliśmy stać nieruchomo z rękami ustawionym w skrzydełka. W ten sposób, doskonaliliśmy umiejętność przyjmowania prawidłowej postawy ciała. Następnie rolę Bzyliszka przejęły dzieci a pani Sylwia dokonywała korekcji ustawienia rąk i pleców. Podczas rozgrzewki wykonaliśmy kilka ćwiczeń w biegu a następnie z szarfami. Między innymi maszerowaliśmy z szarfą na głowie wykonując wspięcia na palce. W leżeniu na brzuchu unosiliśmy ręce w górę trzymając szarfę w rękach. Rozciągaliśmy w ten sposób mięśnie rąk i brzucha, a wzmacnialiśmy mięśnie kręgosłupa. W zabawie „Ptaszki do dziupli” biegaliśmy po sali i na klaśnięcie musieliśmy wskoczyć do dziupli i ustawić ręce w skrzydełka. Zabawa bardzo się nam podobała, ponieważ pani Sylwia zamieniła się w kota i łaskotała wszystkie niesforne pisklęta. Następnym zadaniem było zaniesienie jajka do koszyczka. Byliśmy kaczuszkami, a trasę do koszyczka musieliśmy pokonać slalomem. Ostatnia zabawa to zaprowadzenie myszki do norki, wykorzystując do tego laskę gimnastyczną. Widzimy, że zajęcia z panią Sylwią przynoszą efekty ponieważ ćwiczenia koordynacyjne wychodzą nam coraz lepiej.