Gimnastyka poranna – 18.11.2022

20221118_085138Dziś na gimnastyce porannej wykonywaliśmy ćwiczenia polegające na wysokim unoszeniu kolan. Podłoga była gorącą lawą, więc podnosiliśmy nóżki bardzo szybko i bardzo wysoko. Kładliśmy się na brzuchu i wykonywaliśmy swoim ciałem kołyskę. Następnie, ustawiliśmy się jeden za drugim, stanęliśmy w rozkroku i podawaliśmy sobie piłeczkę dołem. Następnie tworzyliśmy tunel. Stojąc ciągle w rozkroku przemieszczaliśmy się na czworakach pomiędzy nogami kolegów. Uczestniczyliśmy też w zabawie polegającej na prowadzeniu niewidomego. Dobraliśmy się w pary, jedno dziecko miało zamknięte oczy, drugie zwrócone twarzą do niego starało się bezpiecznie przeprowadzić kolegę. Na koniec wykonywaliśmy ćwiczenie pt. „Lecące ptaszki”, w którym poruszaliśmy się po sali naśladując lecące ptaki.