Gimnastyka poranna – 21.11.2022

20221121_085905Dziś gimnastykę rozpoczęliśmy od zabaw w kole. Na początku bawiliśmy się przy piosence pt. „Moja Ulijanko”. Wszyscy utworzyliśmy koło, a jedna osoba- Ulijanka stała w jego wnętrzu. Śpiewaliśmy piosenkę i pokazywaliśmy odpowiednie gesty: klękaliśmy na kolanko, łapaliśmy za warkocze, pokazywaliśmy jak myjemy buzię i czeszemy włosy. Następnie Ulijanka wybierała jedną osobę, z którą zmieniała się miejscem, a reszta dzieci śpiewała piosenkę od nowa. Kolejno tańczyliśmy do piosenki „Karuzela”. Kręciliśmy się w kółko, podskakiwaliśmy, pokazywaliśmy gestem starsze i młodsze dzieci, a kiedy karuzela przyspieszała- bardzo szybko biegaliśmy. W kolejnym ćwiczeniu doskonaliliśmy koordynację wzrokowo- ruchową. Każdy z nas wylosował kolorowy woreczek i próbował nim rzucić tak, aby trafić w odpowiedni kolor kartki – czerwony, zielony, niebieski albo żółty. Nasza gimnastyka zakończyła się ćwiczeniem „gąsieniczka”. Próbowaliśmy, czołgając się, przejść przez tunel. Wyglądaliśmy wtedy i czuliśmy się jak prawdziwe gąsienice.