Poznajemy życiorys błogosławionej Karoliny Kózkówny – 21.11.2022

20221121_12343618 listopada obchodziliśmy wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny. Poznaliśmy więc dziś jej życiorys. Karolina Kózka jest patronką Ruchu Czystych Serc oraz osób molestowanych i polskiej młodzieży. Była radosną, pracowitą i życzliwą osobą. Pracowała nie tylko w gospodarstwie rodziców, ale też w miejscowym dworze. Na formację duchową młodej Karoliny duży wpływ miał Franciszek Borzęcki, który był jej wujem. Udostępniał jej katolicka prasę i książki. Karolina zginęła w obronie swojej czystości, została zamordowana przez żołnierza w czasie wojny. Karolina Kózka została beatyfikowana przez papieża Jana Pawła II 10 czerwca 1987 r. w Tarnowie. W związku z beatyfikacją, kościół w Zabawie został uznany sanktuarium jej imienia. W pobliskim lesie powstała droga krzyżowa śladami jej męczeństwa. Na koniec oglądaliśmy także krótki film o bł. Karolinie oraz kolorowaliśmy jej podobiznę.