Gimnastyka poranna – 22.11.2022

IMG_20221122_085003Na dzisiejszej gimnastyce uczestniczyliśmy w zabawie pt. „Balonik”. Łapaliśmy się za ręce i wypowiadaliśmy krótką rymowankę, przy której balonik nabierał coraz więcej powietrza a my tworzyliśmy coraz większe koło. Gdy balonik w rymowance pękał, my puszczaliśmy się i upadaliśmy na podłogę. Uczestniczyliśmy też w zabawie orientacyjno- porządkowej, w której kręciliśmy się w koło a na hasło hop, jak najszybciej dobieraliśmy się w pary. Wykonywaliśmy też ćwiczenie pt. „Huśtawka”, w której także dobieraliśmy się w pary. Trzymając się za ręce jedna osoba wykonywała przysiad a druga w tym momencie wspięcie na palce. Uderzaliśmy także w swoje dłonie stojąc do siebie tyłem i wykonując skręty tułowia. Wszyscy razem wykonywaliśmy takie ćwiczenia jak skłony, pajacyki, przysiady czy skoki. Na koniec bawiliśmy się w zabawę pt. „Szybowce”. Naśladowaliśmy szybowce i poruszaliśmy się po całej sali.