Gimnastyka poranna – 29.11.2022

20221129_085920Dziś do porannych ćwiczeń wykorzystaliśmy magiczną kostkę. Ustawiliśmy się w kole i każdy z nas kolejno rzucał kostką. Wspólnie robiliśmy zdania, które wskazała: lataliśmy jak ptak, skakaliśmy jak kangur, chodziliśmy jak krab i jak pingwin, pełzaliśmy jak wąż i galopowaliśmy jak koń. Następnie wykonaliśmy ćwiczenie w parach. Ustawiliśmy się naprzeciwko siebie i podawaliśmy balony sposobem, który wskazała Pani. Najpierw odbijaliśmy balona rękami, następnie głową, a na koniec próbowaliśmy kopać go do siebie. Na zakończenie porannej gimnastyki bawiliśmy się w bardzo przez nas lubianą zabawę – „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy”. Kiedy czarownica stała tyłem do nas staraliśmy się jak najszybciej do niej dobiec, a jeśli odwracała się przodem- zastygaliśmy bezruchu.