Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Aniołków – 8.12.2022

20221208_142548Głównym celem zajęć gimnastycznych jest wytworzenie u naszych małych przedszkolaków zainteresowania i potrzeby regularnej aktywności fizycznej. Sprzyja to ich rozwojowi, procentuje w codziennym życiu, oraz wzmaga chęć do uprawiania sportu w późniejszym wieku. Zajęcia ruchowe prowadzone w naszym przedszkolu, poprzez swoją formę, przygotowują dziecko do aktywności fizycznej i działania w grupie. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy w reniferki, które jako pomocnicy świętego Mikołaja muszą być wysportowane i zwinne. Podczas biegu nasłuchiwaliśmy dzwonków sań i na ich dźwięk wykonywaliśmy różne ćwiczenia. Najpierw było to przejście równoważne po linie, następnie podskoki slalomem między pachołkami, a na końcu bieg w zaprzęgach czyli ćwiczenie w parach. Gdy to zrobiliśmy przeszliśmy do zabawy, która kształtowała naszą celność i siłę mięśni ramion. Naszym zadaniem było przerzucanie na drugą stronę liny małych piłeczek. Po drugiej stronie stała pani Sylwia i odrzucała wszystkie piłki, które spadły na jej połowę boiska. Nie wiemy kogo bardziej zmęczyło to ćwiczenie? Nas czy panią Sylwię. Zadaniem które podobało nam się najbardziej była jazda saniami czyli na deskorolce. Ćwiczyliśmy dzięki temu równowagę, układ przedsionkowy i przekraczanie linii środka, a przede wszystkim doskonale się bawiliśmy. Na zakończenie ustawiliśmy między krzesełkami hula- hop i wrzucaliśmy do niego prezenty, udając, że to komin. Tutaj znowu liczyła się celność. Czas na ćwiczeniach jak zawsze zleciał nam bardzo szybko.