Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Archaniołków – 8.12.2022

20221208_130527Dziecku w wieku przedszkolnym potrzeba ciągłych i dynamicznych zmian, zarówno obiektów zainteresowania, jak i rodzaju podejmowanych czynności ruchowych. Spontaniczne bieganie po placu zabaw męczy przedszkolaka o wiele mniej niż „celowy”, monotonny ruch dążący do perfekcji określonej czynności. Pani Sylwia doskonale o tym wie i podczas przygotowywania zajęć, dba o to, aby wszystkie aktywności były ciekawe i wykonywane w sposób swobodny, ale nastawiony na osiągnięcie zamierzonego celu. Celem dzisiejszych zajęć było kształtowanie celności, skoczności i zwinności oraz poprawa ogólnej sprawności fizycznej. Zaczęliśmy od zabawy „Trening reniferów”. Wcieliliśmy się w rolę reniferów z zaprzęgu Mikołaja. Ćwiczyliśmy po to, aby jak najlepiej przygotować się do czekających nas podczas świąt zadań. Wykonywaliśmy ćwiczenia równowagi, skoki, galop i bieg w zaprzęgach czyli w parach. Następnie doskonaliliśmy sprawne ładowanie prezentów do sań. Przerzucaliśmy kolorowe piłeczki nad liną i pod nią. Kiedy wszystkie prezenty były już zapakowane, przeszliśmy do dekorowania choinki. Naszym zadaniem było jak najszybsze dobiegnięcie do choinki i ułożenie na niej ozdób. Na zakończenie ćwiczyliśmy świąteczną jogę. Wykonywaliśmy ćwiczenia rozciągające i rozluźniające. Robiliśmy świeczkę, choinkę, gwiazdę, renifera i bombkę choinkowa. Po zajęciach pani Sylwia bardzo nas pochwaliła za ogromne zaangażowanie.