Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Aniołków – 22.12.2022

20221222_132438O tym, że ruch jest bardzo ważny, niemalże zbawienny dla naszego zdrowia, nie trzeba nikomu przypominać, dlatego jako dorośli, powinniśmy dawać dzieciom dobry przykład. Jeśli chcemy uniknąć takich chorób jak cukrzyca, nadciśnienie czy nowotwory musimy się ruszać. Ważne, żeby wybrać taki rodzaj aktywności, który polubimy i będziemy wykonywać z ochotą. Zmuszanie do pływania, gdy nie lubimy wody, do jazdy na nartach kiedy przeszkadza nam śnieg, skutkować będzie szybkim zniechęceniem. Podobnie jest z dziećmi… Dajmy im możliwość spróbowania swoich sił w różnych dziedzinach sportu, nie narzekajmy, że znowu wymyśliły coś nowego. Może wreszcie kiedyś znajdą coś, w czym będą czuć się doskonale. Jakby nie kończyły się kolejne próby, to zawsze będzie to dodatkowa dawka ruchu. A że maluchy uwielbiają ruch, to dziś znowu zabraliśmy się za ćwiczenia. Rozpoczęliśmy od zabawy orientacyjno- porządkowej „Śnieżynki”. Kolorowe śnieżynki czekały, aż pani Sylwia wywoła je i wirowały na wietrze. Rozgrzewkę przeprowadziliśmy dziś w formie zabawy „Rób to co ja”. W części głównej ćwiczyliśmy z woreczkami. Wzmacnialiśmy mięśnie posturalne podczas ćwiczeń w różnych pozycjach wyjściowych. W części końcowej ściągnęliśmy buty i ćwiczyliśmy mięśnie stóp. Podrzucaliśmy woreczki, łapaliśmy je palcami stóp, chowaliśmy pod stopą. Mam jeszcze małe paluszki i wiele ćwiczeń nie wychodziło, ale to nie było najważniejsze. Najważniejsze było to, że próbowaliśmy i staraliśmy się wykonywać wszystkie ćwiczenia, które pokazywała pani Sylwia.