Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Archaniołków – 22.12.2022

20221222_130817Dzieci najlepiej rozwijają swoje umiejętności i zdobywają nowe poprzez działanie. Ważne jest, by te działania sprawiały dzieciom radość i dostarczały nowych doświadczeń. Dziś wpadliśmy na pomysł rozgrzewki przy muzyce. Taka „zumba kids”. Połączenie muzyki i gimnastyki to doskonała forma aktywności fizycznej, zapewniająca jednocześnie niebywałą zabawę. Dzieci trenujące w ten sposób rozwijają umiejętności związane zarówno z koncentracją, jak i koordynacją ruchową. Rozpoczęliśmy od krótkiego ale bardzo dynamicznego układu, który doskonale nas rozgrzał. Będziemy go doskonalić podczas kolejnych zajęć. W części głównej wykorzystaliśmy zużyte kartki, gimnastyka i Eko- zabawa w jednym, zbudowaliśmy z nich przejście przez rzekę. Każda kartka to kra, po której my, Zamienieni w małe wróbelki skakaliśmy ćwicząc zwinność i skoczność. Kolejnym ćwiczeniem było bujanie się na łódce w pozycji skorygowanej, stanie na jednej nodze z kartką umieszczoną na kolanie oraz ćwiczenia w parach. Wszystkie te ćwiczenia miały na celu wzmocnienie mięśni posturalnych odpowiadających za prawidłową postawę ciała. Kolejno przeszliśmy do ćwiczeń mięśni stóp również wykorzystując nasze kartki. Ćwiczenia takie nie tylko wzmocnią rozwijające się mięśnie stóp, ale pomagają utrzymać zdrową, normalną i silną strukturę stopy. Wszystkie ćwiczenia wykonywaliśmy bez butów. Najpierw składaliśmy i rozkładaliśmy kartę papieru. Następnie należało porwać kartę na jak najmniejsze kawałki a później pozbierać stopami wszystkie śmieci, nawet te najmniejsze. Ćwiczenia nie były najłatwiejsze, ale udało się je wykonać. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy nasze ulubione ćwiczenie oddechowe z piłeczkami.