Rytmika w grupie Archaniołków – 7.02.2023

20230207_104034Dzisiaj zajęcia z panią Izą rozpoczęliśmy od zamienienia się w jajko, z którego później wykluwały się różne dinozaury, w zależności od granych melodii. Ćwiczenie to pomaga w szybki sposób reagować na dźwięki i wspomaga koncentracje. Następnie wszyscy razem usiedliśmy w kole i prześpiewaliśmy kilka ostatnich utworów z poprzednich zajęć: „Na wyspach Bergamutach”, „Gdacze kura” oraz „Zuzia lalka nieduża” w celu utrwalenia ich i udoskonalenia. Wszystkie wyszły nam bardzo dobrze, dlatego w nagrodę pobawiliśmy się w roboty, co jak mówi pani Iza wspomaga działanie naszej przepony. Oczywiście nie mogło zabraknąć nowego utworu, tym razem była to piosenka pt. „Czarny baranie”, w której śpiewaliśmy o tym co tytułowy baran robił w młynie i dlaczego stamtąd uciekł. Na koniec przypomnieliśmy sobie też „Pingwinka”, którego pani Iza zatańczyła razem z nami.