Język angielski Archaniołków – 26.04.2023

IMG_20230426_100854Lekcje języka angielskiego rozpoczęliśmy od piosenki powitalnej „Good morning song”. Następnie zadawaliśmy pytania „How are you? Are you happy/ sad/ sleepy?”  Poznaliśmy nazwy owadów i tworzyliśmy zdania „I’m a spider/ grasshopper/ ladybird/ bee/ caterpillar”. Wskazywaliśmy na odpowiedni obrazek i powtarzaliśmy  „I’m a ladybird, … „. Słuchaliśmy rymowanki o dwóch motylach „Two Little Butterflies”. Poznaliśmy rodzinę pingwinów „Baby/mummy/ daddy/ grandma/ grandpa penguin”. Poznaliśmy nową piosenkę z woreczkiem „Beanbag song”. Przypomnieliśmy zwierzęta żyjące na farmie i układaliśmy wysoką wieżę z kubków, co sprawiło nam ogromną radość. Śpiewaliśmy „Going to the zoo”. Przypomnieliśmy sobie nazwy dni tygodnia „Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday, Sunday” i śpiewaliśmy piosenkę „Days of the week”. „Sadziliśmy” marchewki i sałatę do specjalnie przygotowanych planszach za pomocą rzepów. Graliśmy dwa razy w domino – zwierzęta żyjące na farmie.