Wykonujemy ćwiczenia gimnastyczne – 9.05.2023

IMG_20230509_095510Uczestniczyliśmy w zabawie orientacyjno-porządkowej, podczas której manipulowaliśmy kręglami. Poruszaliśmy się swobodnie po sali, a na znak podawaliśmy je sobie z jednej ręki do drugiej, z przodu, za plecami, pod kolanami a także podrzucaliśmy i łapaliśmy. Następnie w siadzie prostym, kręgle trzymaliśmy w obu rękach i wykonywaliśmy skłony tułowia w przód sięgając jak najdalej w kierunku stóp. Trzymając kręgle za głową, łokcie mieliśmy na zewnątrz i wykonywaliśmy skręty tułowia w prawo i w lewo. Wykonywaliśmy też ćwiczenie przeciw płaskostopiu, mając kręgle pomiędzy stopami i wałkując raz jedną a raz drugą stopą. Chwytaliśmy kręgle stopami i podnosiliśmy do góry. Na koniec maszerowaliśmy w rytmie bębenka, a na znak pani naszym zadaniem było jak najszybciej postawić kręgle, tak aby się nie przewróciły.