Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Aniołków – 22.09.2023

IMG_9791Stopy pełnią w naszym organizmie wiele ważnych funkcji. Dzięki nim utrzymujemy równowagę. Są podporą dla całego ciała i umożliwiają nam poruszanie się. Aby prawidłowo się rozwijać, potrzebują ruchu, przestrzeni i doświadczeń z różnego typu podłożem. Dlatego ważne jest, abyśmy jak najczęściej dotykali podłoża bosymi stopami. Nasze stopy starają się biegać boso na każdych zajęciach z gimnastyki. Staramy się zawsze poświecić im choć chwilę czasu na tego typu zabawy. Tym razem przeznaczyliśmy całe zajęcia na ćwiczenia mięśni stóp. Rozpoczęliśmy od zabaw z kolorowymi chustami. Następnie ułożyliśmy ścieżkę, którą pokonywaliśmy na różne sposoby: maszerując na palcach, piętach, bokiem, przeskakując obunóż. Kolejną zabawą była zabawa w „Arbuzy” – każdy leżąc na podłodze zwijał się w kulkę – był „arbuzem”. „Arbuzy” turlały się w różnych kierunkach, ale nie mogły na siebie wpaść. Jeśli jakieś „arbuzy” się zderzyły musiały wykonać zadanie – wspólny „rowerek”. Później pani Sylwia dała nam kolorowe piłeczki, które turlaliśmy, wciskaliśmy w podłogę i staraliśmy się podrzucać, używając do tego jedynie stóp. W ten sposób ćwiczyliśmy zwinność i siłę mięśni stóp. Na zakończenie wykonaliśmy ćwiczenia z kolorowymi chustami.