Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Archaniołków – 22.09.2023

IMG_9761„Trening funkcjonalny to rodzaj intensywnych ćwiczeń, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni bez rozbudowywania masy mięśniowej. Polega na imitowaniu ruchów, które wykonujemy na co dzień przy zwykłych czynnościach, ale w szybszym tempie i z wieloma powtórzeniami”. Rozpoczęliśmy od zabawy w „ Berka- banana”. Pani Sylwia była berkiem i zamieniała nas w banany. Osoba, która została złapana, przyjmowała postawę skorygowaną i czekała na uwolnienie. Następnie w marszu wykonywaliśmy różne ćwiczenia. „Zrywaliśmy jabłka” z drzew podnosząc na zmianę ręce do góry, raz prawa, raz lewa ręka. „Zbieraliśmy jagody”, w czasie biegu schylając się, raz prawą, a raz lewą dłonią. „Zbieraliśmy owoce” dotykając dłonią podłogi. Maszerując na palcach – „zrywaliśmy wysoko rosnące gruszki”, a potem spacerowaliśmy na piętach, omijając te, które już spadły. W części głównej ćwiczyliśmy balans ciała i mięśnie stóp na ścieżce ułożonej z lin. Pojedynczo, pokonując tor, staraliśmy się utrzymać równowagę idąc wąskimi ścieżkami – liniami po farmie truskawek. Wyznaczony dystans pokonywaliśmy idąc na palcach przodem i tyłem, na piętach, na zewnętrznych częściach stóp. W kolejnym ćwiczeniu wykonywaliśmy ćwiczenia z piłeczkami. W zabawie były to cytryny, z których należało przygotować lemoniadę. Zbieraliśmy je, ugniataliśmy, wyciskaliśmy a na końcu „wypijaliśmy” używając tylko stóp. Na zakończenie wykonaliśmy ćwiczenia oddechowe z kolorowymi chustami.