Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Aniołków – 06.10.2023

IMG_1448Rozpoczęliśmy od rozgrzewki – za pomocą laseczki gimnastycznej, turlaliśmy piłeczki w wyznaczone miejsce. Następnie użyliśmy tunelu sensorycznego często wykorzystywanego w naszym przedszkolu podczas zajęć sensorycznych, gdyż zapewnia mocny docisk, wzmacnia świadomość własnego ciała, koordynację i uczy poruszania się w wąskich przejściach. Przeciskając się przez tunel sensoryczny czuliśmy się jak gąsienice w kokonie. Ćwiczyliśmy także spostrzegawczość i koordynację podczas zbierania grzybków do koszyczków. Kolejno wzmacnialiśmy mięśnie ramion i mięśnie obręczy barkowej przenosząc ogromną piłkę nad głową i próbując przerzucić ją przez zawieszoną ponad naszymi głowami linę. Ostatnim zadaniem w części głównej było ćwiczenie z wykorzystaniem dysku sensorycznego. Staraliśmy się stanąć na nim tak, aby nie stracić równowagi i nie przewrócić się, a dodatkowym utrudnieniem było przerzucenie w tym samym czasie daleko nad liną małej piłki. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy ćwiczenia rozciągające i uspokajające.