Język angielski Archaniołków – 18.10.2023

20231018_094928Lekcję języka angielskiego rozpoczęliśmy od piosenki powitalnej „Good morning song”. Następnie rozmawialiśmy o naszych nastrojach – czy jesteśmy smutni, zmęczeni, szczęśliwi, a może śpiący. Wspólnie wykonaliśmy piosenkę rozgrzewkową „Warm up song”, gdzie wykonaliśmy takie czynności jak: turn around, jump up, bend down, dance, touch your head. Przypomnieliśmy karty obrazkowe – części ciała „It’s my hair/ head/ arm/ shoulder; they’re my eyes/ ears/ knees”. Zagraliśmy w grę z użyciem kolorowych pierścieni do gry w klasy oraz woreczków gimnastycznych. Słuchaliśmy poleceń „touch your head/ point to your eyes” wykonując podane czynności, a jeśli usłyszeliśmy komendę catch jak najszybciej zabieraliśmy woreczek z koła. Pracowaliśmy w tym ćwiczeniu w parach siedząc naprzeciwko siebie. Wykonaliśmy ćwiczenie na drewnianych kolorowych patyczkach – wybierając nasze ulubione kolory, a następnie tworzyliśmy kompozycje według wzoru. Przypomnieliśmy karty obrazkowe Jesień  „it’s a hedgehog/ an umbrella/ fox/ an acorn” oraz nazwy dni tygodnia „Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday, Sunday”. Zaśpiewaliśmy piosenkę o dniach tygodnia. Lekcję zakończyliśmy się piosenką pożegnalną „Goodbye song”.