Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji Aniołków – 27.10.2023

20231027_113712 Rozpoczęliśmy od zabawy w samoloty. Czerwone samoloty startowały, gdy pani Sylwia unosiła do góry czerwoną laskę gimnastyczną, a zielone, gdy w górze była zielona laska. W kolejnej zabawie tańczyliśmy w momencie, gdy pani Sylwia grała na tamburynie, a kiedy przerywała grę, udawaliśmy baletnice i tańczyliśmy stając na paluszkach. Następnie pani ustawiła równoważnie, ścieżkę sensoryczną oraz tunel sensoryczny. Na takim torze przeszkód ćwiczyliśmy równowagę, koordynację, oraz stymulowaliśmy propriocepcję. Wszystko po to, aby zintegrować prawidłowe działanie naszych zmysłów. Na zakończenie turlaliśmy się na macie, doskonaląc w ten sposób układ przedsionkowy. Trudności w nauce czytania, problemy z koordynacją i poruszaniem się, zaburzenia koncentracji, nadmierne pobudzenie… My z tym nie będziemy mieć żadnych problemów, ponieważ ciągle intensywnie ćwiczymy układ przedsionkowy.