Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji Archaniołków – 27.10.2023

20231027_110441 Rozpoczęliśmy zajęcia od zabaw ruchowych. Najpierw zostaliśmy podzieleni na 3 grupy – malarzy, kucharzy i kierowców. Naszym zadaniem było odpowiednie reagowanie na sygnał wzrokowy – zmianę koloru, i naśladowanie odpowiednich ruchów. W kolejnej zabawie tańczyliśmy w momencie, gdy pani Sylwia grała na tamburynie, a kiedy przerywała grę, udawaliśmy baletnice i tańczyliśmy stając na paluszkach. Następnie, jako lekkoatleci, staraliśmy się oddać jak najdalsze skoki w dal. Kolejno pani Sylwia uczyła nas, jak prawidłowo wykonać przewrót w przód.Uczyliśmy się poprawnie wykonywać przewrót, gdyż to ćwiczenie poprawia koordynacje i wzmacnia nasze mięśnie. Po omówieniu zasad bezpieczeństwa każdy spróbował wykonać przewrót. Następnie ustawiliśmy tor przeszkód, który rozpoczynał się właśnie przewrotem w przód, kolejno musieliśmy przejść ścieżką sensoryczną i prześlizgnąć się przez tunel sensoryczny. Tory przeszkód są naszymi ulubionymi ćwiczeniami, ponieważ są różnorodne i doskonalimy na nich za jednym razem wiele umiejętności i wzmacniamy różne partie mięśni. Na zakończenie wykonaliśmy stretching całego ciała.