Religia – 06.02.2024

IMG_9067Katecheza skupiła się na zwróceniu uwagi, że w niedzielę Pan Jezus gromadzi dzieci Boże w kościele, jednak powinien być On obecny w naszym życiu także każdego dnia. Rozpoczęliśmy od modlitwy i wysłuchania piosenki Małej TGD pt. „Siedem”. Następnie rozmawialiśmy o dniach tygodnia i czynnościach, które możemy wykonywać każdego z nich.  Doszliśmy do wniosku, że niedziela nieco się różni od reszty dni. Kolejno przypomnieliśmy piosenki z pokazywaniem pt. „Gdy Pan Jezus był malutki” oraz „Dzieckiem Bożym jestem ja”. Przyglądaliśmy się także ilustracjom przedstawiającym świątynie na Podkarpaciu i zwróciliśmy uwagę na ich piękno ze szczególną uwagą na Krzyż. Na koniec bawiliśmy się w zabawę ruchową pt. „ Domki” – na dźwięk tamburynu maszerowaliśmy, a gdy przestawał grać i na hasło „do domu” staliśmy nieruchomo w okręgu z bibuły.