Gimnastyka poranna – 06.05.2024

IMG_2643Rozpoczynamy naszą poranną gimnastykę w przedszkolu od dynamicznego ćwiczenia, które nazwaliśmy „Tunelem”. Dzieci ustawiają się jedno za drugim, tworząc długą linię, gotowe do akcji! W lekkim rozkroku, w niewielkiej odległości od siebie, unoszą ręce i energicznie przekazują sobie piłeczkę, raz górą, raz dołem, angażując w to całe duże grupy mięśniowe. Następnie przechodzimy do ćwiczenia, które sprawia, że brzuchy pracują na pełnych obrotach – „Turlanie”. Dzieci tworzą pary i układają się naprzeciwko siebie, gotowe do ruchu. Kładąc się na brzuchu, trzymając niewielką odległość między sobą, biorą w dłonie piłeczkę i ruszają w dynamiczną akcję. Turlają piłeczkę naprzemiennie do siebie, unosząc łokcie do góry, co stanowi świetne ćwiczenie dla mięśni brzucha.