Wypełniamy karty pracy – 07.05.2024

IMG_2725Dzisiaj mieliśmy fantastyczne zajęcia, podczas których wykonaliśmy wiele ciekawych zadań w podręczniku! Najpierw zabraliśmy się za szukanie różnic między obrazkami. Potem przyszła kolej na przeliczanie dzieci w rodzinie. Liczenie sprawiało nam wiele radości, zwłaszcza gdy odkrywaliśmy, że w niektórych rodzinach jest tyle samo dzieci, co w naszych! Kolejnym zadaniem było kolorowanie takiej samej liczby serduszek. To było nie tylko ćwiczenie liczenia, ale także wspaniała zabawa z kolorami! Następnie wzięliśmy się za odszukiwanie takich samych elementów na obrazkach i zaznaczanie ich nalepkami na dolnym rysunku. Po tym przejrzeliśmy listę czynności, które wykonujemy w domu, i zaznaczaliśmy te, które robimy również u siebie. W dalszej części przyszedł czas aby narysować portrety członków naszych rodzin. To było prawdziwe wyzwanie artystyczne, ale udało nam się stworzyć wiele wspaniałych rysunków! Na koniec rysowaliśmy po śladzie szlaczki w tunelu.