Gimnastyka poranna – 09.05.2024

IMG_2829Dzisiejsza gimnastyka poranna to był prawdziwy strzał w dziesiątkę! Dzieci wzięły udział w zabawie zwaną „Kręgle”. Rozstawiliśmy pachołki w niewielkiej odległości i wyposażyliśmy każdego w piłkę. Naszym celem było precyzyjne celowanie i strącenie wszystkich pachołków jednym rzutem. Kolejnym ćwiczeniem był „Berek”. Rozpoczęliśmy naszą przygodę, biegając po sali pełni energii i radości. Jednak jedna osoba miała szczególne zadanie – być berkiem. Gdy berbek nas złapał, musieliśmy natychmiast zastygnąć w bezruchu, jak kamień. To było prawdziwe wyzwanie dla naszych refleksów i umiejętności szybkiego reagowania! Ale to nie koniec przygody! Nasza wyznaczona osoba, która miała moc „odmrożenia” nas, przemierzała salę, dotykając ramion kolejnych „zamrożonych” dzieci. Wtedy dopiero mogliśmy odzyskać swobodę ruchów i kontynuować naszą zabawę. Ta dynamiczna gra nie tylko dostarczyła nam mnóstwo emocji i uśmiechów, ale także doskonale rozbudziła nasze zmysły i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.