Lekcja śpiewu z rytmiką – 23.05.2024

IMG_3550Na rytmice z Panią Izą udało nam się aż dwa razy przeprowadzić próbę do zbliżającego się dnia mamy i taty. Z wielkim zaangażowaniem ćwiczyliśmy wierszyki oraz piosenki z naszego repertuaru. Wśród nich znalazły się utwory takie jak „Witaj Mamo”, „A ram sam sam”, „Serce dla mamy”, „Wiesz to ty” oraz „Ciche pożegnanie”. Każdy z nas starał się, aby wszystko brzmiało perfekcyjnie, chcąc zrobić jak najlepsze wrażenie na naszych rodzicach podczas występu.Po próbie przyszedł czas na kilka ćwiczeń rytmicznych. Dziś odbywały się one do dynamicznej i wesołej piosenki „The Can-Can”. Podskakiwaliśmy, klaskaliśmy i poruszaliśmy się w rytm muzyki, co nie tylko sprawiało nam wiele radości, ale także pomagało w rozwijaniu poczucia rytmu i koordynacji ruchowej.Nie zapomnieliśmy również o zabawach, które pozwalają nam ćwiczyć rozpoznawanie wysokich i niskich dźwięków. W tym celu bawiliśmy się w „Motylki”. W tej grze staraliśmy się wyłapywać różnice w tonach dźwięków, co było zarówno edukacyjne, jak i bardzo zabawne.Dzisiejsze zajęcia były niezwykle owocne i pełne energii. Przygotowując się do ważnego występu, jednocześnie rozwijaliśmy nasze umiejętności muzyczne i rytmiczne, co z pewnością zaowocuje w przyszłości.