Zabawa sensoryczna pt. „Śladami stóp” – 24.05.2024

IMG_3578Zrobiliśmy coś naprawdę fantastycznego! Skleiliśmy trzy duże kartki papieru, które posłużyły nam za ścieżkę, a następnie każdy z nas po kolei odrysowywał swoją stopę na kartce papieru. To symbolizowało, że jesteśmy ze sobą bardzo zżyci i stanowimy piękną wspólnotę – mimo że nasze stopy różnią się wielkością, wszyscy jesteśmy tacy sami. Po odrysowaniu stóp przystąpiliśmy do ich ozdabiania różnymi ciekawymi materiałami. Używaliśmy styropianowych kuleczek, waty, bibuły, nasion i piórek. Każdy z tych materiałów miał inną fakturę, co pozwoliło nam wyrazić swoją osobowość i kreatywność. Jedni wybierali miękką watę, inni kolorową bibułę, a jeszcze inni piórka czy nasiona, tworząc unikalne i różnorodne kompozycje. Efektem naszych prac były przepiękne, różnorodne stopy, które nie tylko cieszyły oko, ale także symbolizowały naszą jedność w różnorodności. Te zajęcia wyjątkowo pobudziły naszą kreatywność i dostarczyły mnóstwo przyjemnych wrażeń. Czuliśmy radość i dumę z tego, że możemy razem tworzyć i wyrażać siebie w tak twórczy sposób. Każda para stóp była inna, ale wszystkie razem tworzyły niesamowity, kolorowy obraz naszej przedszkolnej wspólnoty. Te chwile przypomniały nam, jak ważne jest bycie razem i wspólne działania, które łączą nas i wzbogacają. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być tu razem i cieszyć się każdym wspólnym dniem!