Burza mózgów pt. „Co zabieramy na górską wyprawę” – 11.06.2024

image9Najpierw wspólnie wysłuchaliśmy wiersza, a następnie przystąpiliśmy do rozmowy na temat jego treści. Odpowiadaliśmy na pytania dotyczące tekstu, zastanawiając się, gdzie wybrał się bohater wiersza i czy sami spacerowaliśmy kiedyś po górach. To ćwiczenie nie tylko rozwijało naszą umiejętność słuchania ze zrozumieniem, ale również zachęciło nas do dzielenia się własnymi doświadczeniami i refleksjami. Rozmowa o wierszu była ciekawa i inspirująca, a przy okazji wzbogaciła naszą wiedzę o przyrodzie i górskich wędrówkach. Następnie przeprowadziliśmy burzę mózgów na temat „Co zabieramy na górską wyprawę”. Zgromadziliśmy różne przedmioty związane z wakacyjnym odpoczynkiem, a naszym zadaniem było wybrać te, które warto zabrać na wyprawę w góry. Wśród przedmiotów znalazły się buty, lina, kompas, lornetka, plecak, mapa i telefon. Dyskutowaliśmy, dlaczego każdy z tych przedmiotów jest ważny i jak może nam pomóc podczas górskiej wędrówki. To ćwiczenie nie tylko pomogło nam lepiej zrozumieć, jak przygotować się do takiej wyprawy, ale również rozwinęło nasze umiejętności współpracy i podejmowania decyzji. Burza mózgów była pełna ciekawych pomysłów i inspirujących rozmów!