Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Aniołków – 24.11.2022

20221124_111200Pełna swoboda ruchów od początku życia dziecka jest bardzo ważna. Dzięki niej maluchy lepiej się rozwijają, a gdy są starsze, mają lepszą koordynację ruchową, łatwiej jest im się skoncentrować, sprawniej myślą i szybciej się uczą. Ważne jest wsparcie rozwoju ruchowego dziecka w pierwszych latach życia. Dzięki temu rozwijamy działanie układu przedsionkowego – jednego z najważniejszych systemów sensorycznych. Tworzy się też wiele połączeń neuronalnych. Pani Sylwia dobrze nas już poznała i wie, że uwielbiamy ruch a im więcej różnych ćwiczeń podczas zajęć, tym lepiej. Dzisiaj do zabawy mogliśmy zabrać ze sobą misie- nasze ulubione przytulanki. Towarzyszyły nam one przez większą część zajęć, uczciliśmy w ten sposób Światowy Dzień Pluszowego Misia. Rozpoczęliśmy od krótkiej rozgrzewki, podczas której woziliśmy nasze misie na plecach, brzuchy czy głowie. Bawiliśmy się z nimi w berka, uważając oczywiście na bezpieczną zabawę. W części głównej zbudowaliśmy tor przeszkód, którego zadaniem było dostarczenie zróżnicowanych zadań ruchowych oraz kształtowanie planowania ruchowego. Tor przeszkód pokonywaliśmy na czworaka, pełzając, skacząc, jadąc czy idąc boso po kłujących w stopy matach. W czasie zabawy „Znajdź swojego misia” ustawialiśmy się w szeregu. Przed sobą, w odstępie kilku metrów ułożyliśmy swoje misie. Na sygnał zamykaliśmy oczy a pani Sylwia w tym czasie chowała jednego z pluszaków. Naszym zadaniem było odgadnięcie którego misia brakuje i dotarcie do niego w określony sposób, wzmacniając w ten sposób mięśnie postawne. Na zakończenie wykonaliśmy kilka ćwiczeń uspokajających a każdy z nas otrzymał nagrodę za piękne uczestnictwo w zajęciach.