Gimnastyka korekcyjna w grupie Aniołków – 2.02.2023

20230202_104437Człowiek z reguły jest istotą wygodną, lubiącą wszelakie ułatwienia- samochód to tylko jeden z takich ułatwia czy. Wynikiem tego „lenistwa” jest szybko obniżająca się sprawność ruchowa co skutkuje tym, że wykonywanie wielu prostych czynności staje się nie lada wyczynem. Niski poziom motoryki ma bezpośredni związek z powstawaniem chorób, których główną przyczyną jest brak aktywności fizycznej. Tego typu problemy zaczynają pojawiać się już w wieku szkolnym, dlatego my wychodząc takim problemom naprzeciw ćwiczymy, ruszamy się, jesteśmy bardzo aktywni!! Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy „Koła olimpijskie” podczas której biegaliśmy po sali, a na sygnał jak najszybciej dobieraliśmy się w małe zespoły i tworzyliśmy koła. W drugiej części rozgrzewki Pani Sylwia ustawiła pachołki tworząc duży kwadrat a naszym zadaniem było pokonać każdy odcinek w określony sposób: bieg przodem, krok dostawny, bieg tyłem i bieg na czworakach. Później kwadrat zmieniliśmy w trójkąt i każdy bok pokonywaliśmy skacząc obunóż, na prawej nodze a następnie na lewej. W części głównej bawiliśmy się w zabawę „Cień” podczas której ćwiczyliśmy balans ciała i wzmacnialiśmy mięsnie posturalne. Pani Sylwia pokazywała ćwiczenia, a my będąc jej cieniami, naśladowaliśmy ją jak najdokładniej. Jeśli ktoś nie utrzymał danej pozycji przez określony czas, musiał jak najszybciej wskazać dowolną figurę geometryczną znajdującą się w sali. Połączyliśmy tu edukację ruchową z matematyczną w myśl zasady „powiedz mi, a zapomnę- pokaż mi a zapamiętam”. Zakończeniem dzisiejszych zajęć były ćwiczenia rozciągające z podstawowymi pozycjami z jogi dla dzieci. Zamieniliśmy się w drzewo, wojownika, pieska, kotka i węża.